Rinnanibude õigest hooldusest imetamise ajal

Intervjuu IBCLC sertifikaadiga Läti imetamisnõustaja Sandra Lase’ga.
Millised on enamlevinud kaebused naistel rinnaga toitmise ajal?
Pärast sünnitust kaebavad naised kõige rohkem nibu valulikkust ja valu rinnaga toitmise ajal. Sageli on nibul lõhed ja valulikud marrastused. See võib juhtuda kahel põhjusel – laps ei võta rinda õigesti, (siin on vaja parandada imemisvõtet) või rinnanibu on väga tundlik ja võtab aega, et see kohaneks toitmisprotsessiga. Kui nibudele ilmuvad väikesed lõhed või haavandid, tuleb neid kindlasti ravida.
Milliseid vahendeid  võiks naine kasutada, et vähendada nibude valulikkust imetamise ajal?
On olemas nii kuiv kui niiske haavaparanemine. Kuiv paranemine tähendab, et haavale moodustub koorik, mille all toimub kudede regeneratsioon, pärast koorik irdub. Niiske paranemine toimub ilma kooriku tekketa. Kui me räägime rinnanibust, on selge, et laps imeb palju kordi päevas ja iga kord eemaldab  kooriku. Lanoliin, mida saadakse lambavillast, soodustab rinnanibudel haavade paranemist ilma koorikuta. Lanoliin katab rinnanibu kaitsekihiga, mis takistab loomuliku niiskuse kadu, kuid laseb nahal hingata ega ei takista õhu juurdepääsu, mis on väga oluline paranemisprotsessis.
Kui tihti ja millistel juhtudel peaks lanoliini kasutama? Millise firma tooteid soovitate?
Lanoliin on täiesti ohutu, õhuke kiht kreemi tuleks kanda nibule kohe pärast igat söötmist. Erinevalt mitmetest teistest toodetest, mida tuleb maha pesta, on lanoliin järgmiseks imetamiskorraks imendunud. Kui iga kord enne imetamist nibusid pesta,

Kui rääkida konkreetsest tootest, siis soovitan “Maria” sarja lanoliinkreemi. See sisaldab lisaks  looduslikule  lanoliinile ka E-vitamiini.  Tänu E-vitamiinile on Maria Nipple kreem pehmem ja see on lihtsam nahale määrida. Maria Nipple kreemi sobib kasutada, kui nibu tundub kuiv või kui on ebamugavustunne pärast imetamist. Lanoliin katab närvilõpmed, nii et nibu muutub vähem tundlikuks. Maria Nipple kreemi võib kasutada pärast iga toitmist. Kreemi tuleb kanda nibule, seda ei ole vaja enne imetamist maha pesta. Kreem on lapsele täiesti ohutu. Maria Nipple kreem  aitab rinnanibul täielikult paraneda, ilma et moodustuks koorik.
Lanoliini saab kasutada  ka kätel, huultel ja kohtadel, kus nahk muutub väga kuivaks. Lanoliin säilitab naha loomulikku niiskust.
Kas võib last rinnaga toita pärast lanoliini kasutamist? 
Lanoliin on täiesti ohutu, õhuke kiht kreemi tuleks kanda nibule kohe pärast igat söötmist. Erinevalt mitmetest teistest toodetest, mida tuleb maha pesta, on lanoliin järgmiseks imetamiskorraks imendunud. Kui iga kord enne imetamist nibusid pesta, muutuvad need veelgi kuivemaks ja lõhenevad kergemini. Seetõttu on oluline neid niisutada.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply