Perearst Ignatiy Kuzišov (Läti) räägib ninaaspiraatoritest

Kui lapsel on nina kinni, siis ta magab ja sööb halvimini ning on viril. Seetõttu peaksid vanemad kindlasti lapse nina sekreedist puhastama. Seda on keeruline teha, kui laps ei oska veel nuusata ja/või lima on paks. Sellisel juhul võib kasutada ninaaspiraatorit. Mõnikord ei kasuta vanemad ninaaspiraatorit kartuses, et laps ei õpigi siis ise nina nuuskama.

 

Ninaaspiraator on kasulik vahend, mis aitab imiku nina puhastada, kui laps seda veel teha ei suuda. Ja see ei takista kuidagi last ise nina nuuskama õppimast.
Arstid soovitavad kasutada ninaaspiraatorit, eriti kui sekreet on paks, sest sekreedi kogunemise tõttu võib tekkida keskkõrvapõletik. Paksu sekreedi puhul on vaja lapsele enne aspireerimist ninna panna füsioloogilist lahust, et saaks sekreedi eemaldada. 

Valida tuleks ninaaspiraator, mis ei põhjusta lapsel ebamugavusi ega allergilisi reaktsioone ning mida on vanematel lihtne kasutada. Tähelepanu tuleb pöörata, millisest materjalist on ninaaspiraatori otsik. Tavaliselt on otsikud valmistatud plastikust või silikoonist. Plastist otsikuga on vaakumi tekitamine ja sekreedi välja imamine keerulisem. Silikoonist otsik on lapsele palju meeldivam ja ka vanematel on sellega lihtsam toimetada.

Näiteks pakub emale ja beebile mõeldud tootesari Maria sertifitseeritud ninaaspiraatoreid Maria Clean Nose (patareidega töötav) ja Maria Easy Breath (manuaalne). Aspiraatorite otsikud on valmistatud silikoonist, mis on eriti õrn lapse nahale ja allergilise reaktsiooni tekitamise ohtu pole.

Manuaalse aspiraatori kasutamisel imevad vanemad suuga beebi ninast sekreedi välja. Siis on vanematel tavaliselt kahtlusi – nad imevad liiga palju või nõrgalt. Emad teevad seda sageli liiga ettevaatlikult, nii et nad ei tee nina täielikult puhtaks ja isad kipuvad liiga tugevalt imema.

Maria Easy Breath manuaalne ninaaspiraator pestakse ja kuivatatakse  pärast kasutamist, seejärel saab aspiraatorit uuesti ohutult kasutada. 

Maria Clean Nose on mugavam lahendus: see on ninaaspiraator, mis töötab vahetatavate patareidega. Maksimaalne efektiivsus saavutatakse korralikult laetud 2AA patareide kasutamisel. Ninaaspiraatoril on komplektis 2 silikoonist otsikut. Maria Clean Nose sobib mitte ainult imikutele, vaid ka vanematele lastele. See ninaaspiraator on väga vaikne, seetõttu ei hirmuta Maria Clean Nose aspiraatoriga nina puhastamine last.
Maria Clean Nose aspiraatorit on väga lihtne hooldada. Sellel on eemaldatav silikoonist otsik ja kogumisnõu. Pärast kasutamist tuleb otsik ja kogumisnõu aspiraatori küljest eemaldada, pesta, lasta kuivada ja aspiraatorit saab uuesti kasutada.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply