Ovulatsiooniaja määramine kodustes tingimustes
Küsimustele vastab günekoloog Dr. I. Vasaraudze
Milline ovulatsiooniaja määramise meetod on kodustes tingimustes kõige täpsem?
Ovulatsioonitesti võib pidada kõige kaasaegsemaks ovulatsiooniaja määramise meetodiks. Test on spetsiifiline ja määrab väga täpselt kindlaks LH (luteiniseeriv hormoon) taseme. Testi kasutamine on väga lihtne, vaja läheb vaid veidi uriini. Testi saab teha kodustes tingimustes, ükskõik millisel ajal ööpäevas.
Millal on võimalik kindlaks teha ovulatsiooni päev?
Tavaliselt on kasutusjuhendis kirjas päevad, millal on vaja testida. Need päevad sõltuvad tsükli pikkusest: 30 – 35 päevase tsükli puhul tuleb testida veidi hiljem. Normaalse tsükli (28 päeva) korral tuleb alustada testimist tsükli 11. päevast (alates menstruatsioonist). Kui esimene test on positiivne, tuleb järgmisel päeval teha veel üks test, et täpsustada ovulatsiooni aega. Enamasti on esimene test „kergelt positiivne”. Kontrolljoon ja testjoon on nähtavad heleroosadena. Järgmisel päeval tehtud testil on triibud eredamad. Testida tuleb seni, kuni mõlemad jooned muutuvad tumeroosaks. Et olla veendunud ovulatsiooni toimumises, tuleks järgmisel päeval teha veel üks test. Pärast ovulatsiooni muutuvad jooned jälle heledamaks.
Mitu testi on vaja ära kasutada, et teha kindlaks ovulatsiooniaeg?
Ühe tsükli jooksul tasub teha 3 – 6 testi, et olla veendunud hormooni taseme muutuses.
Mille poolest erinevad müügil olevad ovulatsioonitestid üksteisest?
Erinevatel tootjatel on erinevad ovulatsioonitestid, kuid töö põhimõte on kõigil sama. Erinev on ainult testide vorm ja nende arv pakendis. Teste on plaadi-, pulga- ja ribakujulisi.
Kas ovulatsiooniteste võib kasutada ka rasedusest hoidumiseks?
Ovulatsioonitestid ei ole mõeldud rasedusest hoidumiseks.
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!